Genel Özellikler

-10 ... +110 °C

(16 Bar)

TS EN 1171

TS EN 1092-2 (PN10)

TS EN 558 (Seri14)

TS EN 12266-1

Özelliklerine göre malzeme özellikleri belirlenmelidir.

El volanlı , Buşakleli, Elektrik Aktüatörlü.

Çoğunlukla standart bir üründür ancak uzun yıllar kullanımda iç dizayn önem arzetmekte ve sistemin sızdırmazlığının sağlanması güçleşmektedir. Kalite farkı ile bu durum engellenebilir.

Elastomer Sitli Sürgülü Vana (PN 16, F4)

Elastomer Sitli Sürgülü vanalar, akışkan geçişini, iki sızdırmazlık halkası arasında, geçiş yönüne dik olarak kayan bir diskle (sürgü ile) kapatıp açarak görevlerini yerine getirirler. Vana düz bir yüzey, disk veya sürgü ile kapanır ve akışı keser. Sürgü tek parça olabileceği gibi, çok parçalı da olabilir. Tam açık veya tam kapalı olarak çalışmaları tercih edilir. Hassas akış kontrolü için tercih sebebi değildir. Gate vanaların (Sürgülü vanaların) kullanıldığı bazı akışkanlar; su, sıcak su, kızgın su, basınçlı hava, akaryakıt ve kimyasal akışkanlardır.

Sistemde izolasyon veya düşük verimli oransal kontroller için tercih edilir. Geniş çap aralığı ve basınç sınıfı seçenekleri ile kullanım alanı çok geniştir. İçmesuyu, Atıksu ve Endüstriyel Tesislerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Çap aralığı DN40-300 aralığında kullanımı en verimilidir.

TEPE
×