Genel Özellikler

-10 ... +110 °C

(16 Bar)

TS EN 593

TS EN 1092-2 (PN 6 / 10 / 16)

TS EN 12266-1

Değiştirilebilir Conta / Vulkanize Conta. Sistemde Küçük deolsa bir vakum durumu var ise Contalar gövdeye kaplı olmalıdır.

Akışkan özelliğine göre Conta malzemesi ve Klape malzemesi seçilir, Contalar EPDM/HEPDM/VİTON/PTFE olrak değişkenilik gösterir iken Klape AISI304/316/Duplex olarak üretilebilmektedir.

Çoğunlukla standart bir ürün olarak görülen bu vanalar, çok sık kullanımı ile sistemde büyük önem arzeder. Sİstem koşullarına uygun seçimi önemlidir. Bu seçim hatasından kaynaklı işlevsiz ürünler ile karşılaşılabilir. Ayrıca sisteme zarar verebilecek hatalar doğurabilir.

Wafer Kelebek Vana (Nikel Klapeli, PN 6 / 10 / 16)

Düşük Basınçlı ve Küçük çaplı sistemlerde özellikle yer tasarrufununda sağlanabilmesi için kullanılan ürünlerdir. İki flanş arası sıkıştırma ile montajlanır. Önerilen kullanım çapı aralığı DN40-400 dür. Genellikle Endüstriyel tesislerde ve Arıtma tesislerinde kullanılır.

Wafer tipi kelebek vanalar uzun süredir kullanımda olan ve çok çeşitli uygulamalarda kendine yer bulmuş hafif ve ekonomik vanalardır. Bir wafer kelebek vananın fonksiyonu, akışkan akışında çift yönlü basınç farkına karşı koruma sağlamak için sızdırmazlık sağlamaktır. Başka bir deyişle, tek yönlü akış için üretilen sistemlerde herhangi bir geri akışın önüne geçmek için, kelebek vanaların wafer versiyonu, sıkı bir sızdırmazlık ve iki yönlü basınç farkına karşı korumak üzere tasarlanmıştır. Bu, hassas işlenmiş düz flanş yüzeyleri ve bu yüzeyin içine sıkıca oturtulmuş bir conta ile gene hassas bir diskin conta içine yerleştirilmesiyle sağlanır.

TEPE
×