Genel Özellikler

-10 ... +110 °C

(16 Bar)

TS EN 593

TS EN 1092-2 (PN10)

TS EN 12266-1

Değiştirilebilir Conta / Vulkanize Conta. Sistemde Küçük deolsa bir vakum durumu var ise Contalar gövdeye kaplı olmalıdır. Çünkü vakum durumunda değiştirilebilir conta yerinden oynar ve ürün sızdırmazlığını yitirir.

Akışkan özelliğine göre Conta malzemesi ve Klape malzemesi seçilir, Contalar EPDM/HEPDM/VİTON/PTFE olrak değişkenilik gösterir iken Klape AISI304/316/Duplex olarak üretilebilmektedir.

Çoğunlukla standart bir ürün olarak görülen bu vanalar, çok sık kullanımı ile sistemde büyük önem arzeder. Sİstem koşullarına uygun seçimi önemlidir. Bu seçim hatasından kaynaklı işlevsiz ürünler ile karşılaşılabilir. Ayrıca sisteme zarar verebilecek hatalar doğurabilir.

Lug Kelebek Vana (Nikel Klapeli, PN 16)

Düşük Basınçlı ve Küçük çaplı sistemlerde özellikle yer tasarrufunun da sağlanabilmesi için kullanılan ürünlerdir. Çift yönlü vidalı birleşim ile montajlanır. Temel avantajı ürünün tek bir yönünden sökülerek diğer yönünün kapalı kalabilmesidir. Böylece Bakım hallerinde ürünün sadece bir yönü sistemden sökülüp Bakım yapılıp geri montajlanabilir. Genellikle Endüstriyel tesislerde ve Arıtma tesislerinde kullanılır.

Lug tipi kelebek vanalar uzun süredir kullanımda olan ve çok çeşitli uygulamalarda kendine yer bulmuş hafif ve ekonomik vanalardır. Kelebek vana tasarımının lug versiyonu, 3 parçalı bir küresel vanaya benzemektedir. Çünkü hattın bir ucu, karşı taraf üzerinde bir etki yaratmadan çıkarılabilir. Bu işlem, her flanş kendi cıvatalarına sahip olduğu için saplama ve flanşlar kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bu kelebek vanaların en önemli avantajı ise; vanayı temizleme, inceleme, onarım veya değiştirme gibi bir işlem için tüm sistemi kapatmanıza gerek olmamasıdır.

TEPE
×