Kontrol Vanası

Kontrol Vanası (Otomatik Kontrol Vanası, Hidrolik Kontrol Vanası)

Kontrol vanaları, EN 1074-5 standardında ifade edildiği gibi, taşınan suyun enerjisini kullanarak klapenin konumunu kontrol etme fonksiyonuna sahiptirler. Yay veya diyafram yardımı ile hidrolik olarak çalışabilirler veya ayarlanabilir pilot vana yardımı ile açıklık oranları kontrol edilebilir.

M tip kontrol vanaları yıllar süren araştırma, tasarım ve bu tasarımların geliştirilmesinin sonucudur. TisNuoval tarafından geliştirilen yüksek performanslı sızdırmazlık contası ağır çalışma şartlarında bile mükemmel sızdırmazlık ve uzun ömürlülüğü garanti eder.

M3000 kontrol vanası serisi redüksiyon geçişlidir (klape ölçüsü, vana giriş ve çıkış ölçülerinden küçüktür); bu gelişmiş bir regülasyon performansı ve enerji dağıtma kabiliyeti sağlar.

M2000 kontrol vanası serisi tam geçişlidir (klape ölçüsü, vana giriş ve çıkış ölçüleriyle aynıdır), ON/OFF olarak kullanım ve düşük basınç farklarında regülasyon uygulamaları için önerilir.

KONTROL VANASI ÇALIŞMA PRENSİBİ

Kontrol vanaları, çalışmaları için gereken enerjiyi, üzerlerine monte edilen donanımların içlerinden geçen akışın basıncından alırlar.

A noktasında bulunan akış harici bir hidrolik devre (resimde görünmüyor) yardımı ile C odacığına taşınır. Hidrolik devrede kullanılan pilot valfler, vanadan istenen fonksiyona göre farklılık gösterir. C bölmesindeki basınç kontrol vanasının açılma ve kapanmasını belirler; bu basınç artarsa kontrol vanası kapanır, basınç azalırsa vana açılır.

DN50 - DN1200

PN10 | PN16 | PN25

TEPE
×